חברי האיגוד לרפואה פנימית החלו לאחרונה לתעד בצילומים את הנעשה במחלקות הפנימיות בבתי החולים. מהצילומים המייצגים ניתן ללמוד על הצפיפות והעומס במחלקות הפנימיות.

"בתי החולים פקוקים, וכמו משפך מגיעים המאושפזים שאין להם מקום במחלקות אחרות, לפנימיות. העומס בפנימיות מזרז שחרורים מהירים (לעתים מהירים מדי), פוגע באיכות הטיפול וגם מקרין על חדרי המיון", ציינו באיגוד הפנימאים.

הרופאים הפנימאים מבקשים הבוקר (ד') להעביר מסר נרגש: "בנימין נתניהו, משה כחלון, יעקב ליצמן וכלל מועמדי המפלגות, הושיטו חבל הצלה וקדמו תכנית הצלה מיידית למחלקות הפנימיות, רגע לפני שנישבר ונתרגל לאדישות ולרפואה לא מכבדת ולא ראויה בישראל".

חברי איגוד הפנימאים ציינו עוד: "ללא תמריצים להנהלות בתי החולים להשקיע בפיתוח המחלקות הפנימיות, בתשתית כוח אדם, בתוספת מיטות ותקנים ובעידוד חזרת רופאים בכירים אלינו למחלקות הפנימיות – אנו מתקרבים לקריסת מערכות מוחלטת! אנו מקווים שלא נמשיך להיות מופקרים לבד, נטולי תחמושת מספקת, בשדה הקרב שלנו".

ד"ר אבישי אליס, מנהל מחלקה פנימית ב"בילינסון", תיאר הבוקר (ד') בתכנית הטלוויזיה של ערוץ 12 את הנעשה כיום ב-110 מחלקות פנימיות כאשר חולים רבים שוכבים במסדרונות והעומס על הרופאים והצוות הרפואי רק גדל והולך.

הוא הדגיש כי על הגורמים השונים גם להיוועץ עם הרופאים ולשמוע את דעתם, כיצד לפתור את בעיית העומס, בין השאר על ידי הפעלת מערך של אשפוז ביתי כתחליף לאשפוז במחלקות פנימיות כאשר מצב החולה מאפשר זאת.

הנה כמה תמונות מהמחלקות הפנימיות כפי שתועדו במצלמות הרופאים הפנימאים:

עומס וצפיפות במחלקות הפנימיות, אשפוז במסדרון.
צילום: האיגוד לרפואה פנימית

מחלקה פנימית בישראל. צילום: חברי האיגוד לרפואה פנימית